Zakładam szkołę alternatywną – czy to trudne? | Adriana Ferajna
Stworzyłam, w pół roku, w Poznaniu szkołę alternatywną. Mam 3 córki i dwa lata temu przejrzeliśmy z mężem ofertę edukacyjną. Nie znaleźliśmy miejsca, które byśmy czuli i z pełnym przekonaniem i zaufaniem „dalibyśmy” córki. [generalizując] Szkoła publiczna – przeładowana, polityczna, marnująca telnety i czas, fabryka. Prywatne szkoły – wyniki, konkursy, piękne okrągłe słowa, dbanie o rodziców, bo płacą. Miejsca alternatywne jedno za daleko, drugie zbyt wolnościowe, zbyt mały wybór. Z przyjaciółką założyłyśmy fundację i zaczynaliśmy rok szkolny we wrześniu 2020r z 7 dzieci i kompletnie nie domykającym się budżetem. Dziś mamy 30 uczniów i zapisy na wrzesień 2022 i 2023. 😉
Chcę podzielić się opowieścią o miejscu, gdzie relacja, dialog, emocje są najważniejsze. Gdzie wybory dzieci i podążanie za ich zainteresowaniami – są istotne w planowaniu procesu edukacji. To miejsce, gdzie dzieci biorą odpowiedzialność za swoją naukę, ale my dajemy im nauczycieli każdego przedmiotu – specjalistów z pasją rozumiejących, że dziecko jak każdy, ma swoje potrzeby, emocje, dary.
Spotkanie może być inspiracją jak takie miejsce stworzyć, jak szukać, jak zacząć. Podzielę się rzeczami, które można zrobić inaczej niż my zrobiłyśmy, z perspektywy czasu. Może rodzicom pomóc szukać szkoły dla dziecka.
Prowadzący: Adriana Ferajna
Czas trwania: 2h
Data i godzina: piątek 10:00 – 12:00
Miejsce: Baby Tipi
Liczba osób: bo
Dla Kogo: Wszyscy
Bobasy: tak
Język: PL